Cześć!

Witam Cię ponownie na moim blogu. Z zamiarem stworzenia tego “pamiętniczka” nosiłem się już dłuższy czas. Niedawno trafiłem na blog Macieja Aniserowicza Devstyle.pl oraz na organizowany przez niego konkurs Daj się poznać. To było ostatecznym bodźcem do stworzenia tego cosia, którego właśnie przeglądasz. Jest to dla mnie baaaaardzo duże wyzwanie, jednak głęboko wierzę, że doświadczenia, które w tym czasie zbiorę, będą budujące, dadzą mi dużo satysfakcji i radości.

Cały czas o sobie, a co Ty będziesz z tego miał/a? Mam nadzieję, że przede wszystkim będziesz się ze mną dobrze bawił/a, a przy okazji może nauczysz się czegoś nowego, świeżego lub spojrzysz na pewne sprawy z drugiej strony. Kto mnie zna, wie, że lubię dzielić się swoją wiedzą lub razem ją zdobywać.

Jak widzisz strona, mimo że napędzana WordPressem, jest dość ascetyczna, ale to z uwagi na fakt, że dopiero uczę się indywidualizować ten system. Wszystko przyjdzie z czasem, jednak jeżeli coś nie działa, masz pomysł na usprawnienie tej strony, a może chcesz mieć swój wkład w to dzieło, to proszę odezwij się do mnie! Sposobów na skontaktowanie się ze mną jest kilka, wszystko opisane jest w zakładce Kontakt.

To pierwszy post w tym serwisie. Miałem milion pomysłów w głowie co i jak napisać, ale jak przyszło co do czego, to dużo uleciało. Zmęczenie, późna pora robią swoje. Na pewno będę edytował ten post, a większe myśli dawał w nowych. W zakładce FAQ znajdziecie odpowiedzi na pytania, które będą się wydawały najczęściej zadawane lub uznam, że coś powinno być w stałej wiadomości.

Jak wspomniałem na stronie głównej, warunkiem wzięcia udziału w konkursie, jest rozwijanie projektu programistycznego. Dokładniej opiszę go w kolejnym poście już ściśle dotyczącym tego tematu.

Powiem jeszcze może na koniec tego wpisu, jakie mam założenia co do dalszej aktywności na tym blogu. Głównym tematem będzie oczywiście projekt. Jednak nie samym kodem człowiek żyje, prawda. Pisanie co post “w pliku abc.java zmieniłem w linijkach 4. – 6. to i to, bo to i tamto”. Nudne jak flaki z olejem. Dlatego będę chciał starał się pisać ten kod tak, aby tłumaczyć pewne zagadnienia, z którymi na codzień do czynienia, tzn. powiemy sobie troszkę o modelowaniu, systemach kontroli wersji, wzorcach projektowych. Przy czym wprowadzam jedno zastrzeżenie (być może to taki firewall przed ewentualną falą hejtu: “Matko, co za głupoty tu pisze… Szkoda gadać…”): JESTEM DOPIERO NA POCZĄTKU SWOJEJ DROGI I UCZĘ SIĘ PODOBNIE JAK WY. JEŻELI UWAŻASZ, ŻE COŚ JEST BŁĘDNE OCZYWIŚCIE O TYM POWIEDZ! Chętnie z Wami o tym porozmawiam, po to żeby i siebie nauczyć, ale też żeby inni mieli kolejne n-te materiały w internecie.

Jak widzisz pod postami jest możliwość komentarzy. Oczywiście po to, żeby móc sobie porozmawiać na zadany temat. Jednak mówię od razu: nie będę tolerował zachowań nieodpowiednich, przekleństw itp. Takie posty będą z automatu wywalane. Ponadto proszę też o szanowanie polskiej mowy i używanie znaków interpunkcyjnych itd. 🙂

Podsumowując, zapraszam do korzystania! 🙂 Spędź ten czas razem ze mną! 🙂

A może…?

Dziękuję Ci, że dotartłeś aż do tego miejsca. Mam nadzieję, że podobał Ci się mój wpis i dowiedziałeś się z niego czegoś wartościowego. Jeżeli chcesz być poinformowanym o moich kolejnych wpisach bądź od czasu do czasu dostać wiadomość ze zbiorem jakiś ciekawych linków, zapisz się proszę do mojego newslettera. Będzie mi niesamowicie miło, jeśli to zrobisz i dołączysz do mojej społeczności!


Piotr Wachulec

Student, konsultant IT/programista, bloger, w wolnych chwilach uczy się nowych rzeczy, tańczy bachatę lub pije pyszną kawę ze znajomymi (chętnie się jej napije także z Tobą! :)). Często można go spotkać na konferencjach, meetupach lub po prostu biegnącego po stolicy na tramwaj. Jego piątka w "teście" Gallupa: Learner, Achiver, Intellection, Relator, Harmony.