Weź i mnie poznaj!

Cześć!

Nazywam się Piotr Wachulec i bardzo się cieszę, że zajrzałeś na mojego bloga. W sekcji “O autorze” pozwól, abym krótko Ci się przedstawił.

Zdjęcie autora

[O autorze]: Działalność uczelniana

Na co dzień studiuję kierunek Automatyka i robotyka, specjalność Automatyka na Wydziale Mechatroniki oraz kierunek Informatyka na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.

Do stycznia 2108 roku byłem członkiem Wydziałowej Rady Samorządu Wydziału Mechatroniki. W ramach działalności samorządowej organizuje Noce programowania dla studentów, takiego swojego rodzaju hackatony. To świetna okazja do wspólnej zabawy oraz nauki. Przekazuje także kolegom wiedzę, którą nabywam na studiach informatycznych. Ponadto dla studentów 1. roku prowadziłem w ramach działalności samorządowej kursy wyrównawcze z programowania w języku C++.

Poza działalnością samorządową do sierpnia 2017 byłem członkiem Koła naukowego ADek działającego przy Wydziale Elektrycznym. Koło zajmuje się budową gokartów elektrycznych oraz ostatnimi czasy również dronów – choć ta sekcja wydzieliła się już do osobnego koła. Co roku członkowie koła uczestniczą w międzynarodowych zawodach gokartów elektrycznych we Francji. W kole jako członek zarządu i sekretarz zajmowałem się bieżącą dokumentacją działalności koła, zaś od strony technicznej pracowałem nad rozproszonym system zarządzania baterią.

Prywatnie interesuję się oczywiście programowaniem. Na przestrzeni kilku ostatnich lat uczyłem się różnych języków w zależności od potrzeb.

Poza programowaniem gdzieś w głowie siedzi mi szeroko pojęte majsterkowanie oraz elektronika, ale oczywiście nie tylko. Jeżeli organizujesz/chcesz zorganizować coś ciekawego, projekt, konferencja, cokolwiek i szukasz rąk do pracy – napisz! Chętnie Ci pomogę, jak tylko umiem 🙂

[O autorze]: Działalność w społeczności

W 2017 roku wziąłem udział w konkursie Daj się poznać organizowanym przez Macieja Aniserowicza. Udało mi się być w szczęśliwej grupie, która dowiozła 20 postów do końca konkursu 🙂

Od czasu wzięcia udziału w konkursie moja działalność w społeczności zaczęła wzrastać. Po pierwsze cały czas rozwijam to oto miejsce, czyli blog. Po drugie od konferencji Expert Summit (9.11.2017) od czasu do czasu nagrywam vlogi (pierwszy z konferencji Expert Summit), by udokumentować, gdzie w danej chwili jestem i jakich ciekawych ludzi spotykam. Po trzecie miałem przyjemność zabrać parę razy publicznie głos:

  • Konferencja Code4Life organizowana przez firmę Roche (27.10.2017): Prezentacja w sekcji hydepark na temat mojej drogi w blogowaniu, co to mi daje. Zachęcam do zapoznania się z wpisem podsumowującym tę konferencję.
  • 8 Forum Rozwoju Mazowsza (26.10.2017), organizowane przez firmę Sharpeo wydarzenie Fire Talk: Find yourself in IT – prowadziłem debatę na temat możliwych dróg wejścia w karierę programistyczną, w jaki sposób się rozwijać – tematyka związana z początkami bycia programistą.
  • Fire Talk: Trends in Java (23.11.2017) – prezentacja Nowości w Javie 9 – rozwinięcie tej prezentacji znajdziesz w tym wpisie.

Ponadto biorę udział w różnych meetupach. Jeżeli spotkamy się na jakimś, to podejdź i zbij piątkę! 🙂 Nie gryzę! 🙂 Nawiązałem także współpracę z firmą Sharpeo, gdzie razem organizujemy różne akcje (np. https://www.facebook.com/sharpeocom/videos/1989540637959684/) oraz jestem patronem medialnym organizowanych przez nich meetupów Fire Talk.

DevTrends – konferencja

Miałem przyjemność zorganizować swoją pierwszą konferencję programistyczną DevTrends. Zapraszam Cię na fanpage konferencji na Facebooku oraz kanał w YouTube, gdzie znajdziesz prezentacje prelegentów! Przejdź także pod wpis podsumowujący tę konferencję!

Niebawem kolejna edycja – jeżeli chcesz się przyczynić do tworzenia tej społeczności, chcesz zostać patronem medialnym wydarzenia lub pracujesz w firmie, która mogłaby zostać sponsorem – śmiało uderzaj, każdy będzie miał u nas co robić! 🙂

Nasze plany i nadzieje…

No cóż… Przede wszystkim muszę obronić najpierw dyplom, co się stanie w ciągu najbliższych 3 miesięcy. Potem ruszę z kilkoma pomysłami, ale to na razie ciiii… Tajne/poufne/nikt nic nie wie…

[O autorze]: Prywata

Prywatnie interesuję się oczywiście programowaniem. Na przestrzeni kilku ostatnich lat uczyłem się różnych języków w zależności od potrzeb.

Poza programowaniem gdzieś w głowie siedzi mi szeroko pojęte majsterkowanie oraz elektronika, ale oczywiście nie tylko. Jeżeli organizujesz/chcesz zorganizować coś ciekawego, projekt, konferencja, cokolwiek i szukasz rąk do pracy – napisz! Chętnie Ci pomogę, jak tylko umiem 🙂 Jeżeli chcesz, aby pomógł w promocji Twojego wydarzenia, został jego patronem medialnym – także pisz śmiało czy tutaj przez formularz kontaktowy, czy w social media, czy bezpośrednio na email piotr(at)codingtime.pl.

Formalności

Pod linkami znajdują się do pobrania moje CV w języku polskim oraz angielskim.