Cześć!

Jak się miewasz? Mam nadzieję, że dobrze w tym trudnym dla wszystkich czasie 🙂 Dzisiaj będzie krótko, ponieważ chciałbym Cię zachęcić do natychmiastowego działania.

Nie tylko #zostańwdomu

O tym, że trzeba często myć ręce (wystarczy mydełko i ciepła woda okraszone odpowiednim czasem i techniką mycia), nie pakować ich brudnych do nosa, oczu ani ust, plus zasłaniać się kiedy kaszlemy/czy kichamy. Wszyscy już wiemy. Wszyscy też wiemy, że należy ograniczyć maksymalnie poruszanie się i kontakty. Ale chciałbym Ci też przekazać, co jeszcze możemy zrobić. TY też.

Badania nad lekami

Walczymy jak wiecie na dwa fronty. Jeden, izolacja, chorzy, lekarze itd. Drugi to naukowcy, którzy badają naszego nowego wroga próbując wymyślić przeciw niemu lek, bądź szczepionkę. Badania te często opierają się o różne wyliczenia i symulacje, a do tego potrzebne są naprawdę potężne moce obliczeniowe. Każda jednostka teraz się przyda!

Oglądając film dra Dawida Myśliwca z kanału Uwaga! Naukowy Bełkot dowiedziałem się, jak można oddać trochę mocy ze swojego komputera właśnie na ten cel. Owy film poniżej:

Wyjaśnia tam o co dokładnie chodzi.

Działaj!

Jeśli chcesz pomóc, to wejdź proszę na stronę Folding@home i udostępnij swoją maszynę do obliczeń naukowcom, to bardzo ważne teraz! Oczywiście jeśli masz jakikolwiek problem czy pytania – służę pomocą 🙂 Dawaj znać w komentarzu albo gdziekolwiek w social media itd!

A i ważne – być może jesteś osobą mniej techniczną – nie dajesz dostępu do swojego komputera, nikt nie przejrzy Ci fotek z wakacji, czy nie wyczyści konta 😉 Dajesz tylko swoją moc obliczeniową 🙂 Tak w turbo dużym skrócie, mam nadzieję, że nikt mnie nie zlinczuje za takie uproszczenia 🙂

Zdrowia

To już wszystko. Dziękuję Ci. Trzymaj się w zdrowiu i spokoju.

A może…?

Dziękuję Ci, że dotartłeś aż do tego miejsca. Mam nadzieję, że podobał Ci się mój wpis i dowiedziałeś się z niego czegoś wartościowego. Jeżeli chcesz być poinformowanym o moich kolejnych wpisach bądź od czasu do czasu dostać wiadomość ze zbiorem jakiś ciekawych linków, zapisz się proszę do mojego newslettera. Będzie mi niesamowicie miło, jeśli to zrobisz i dołączysz do mojej społeczności!


Piotr Wachulec

Student, konsultant IT/programista, bloger, w wolnych chwilach uczy się nowych rzeczy, tańczy bachatę lub pije pyszną kawę ze znajomymi (chętnie się jej napije także z Tobą! :)). Często można go spotkać na konferencjach, meetupach lub po prostu biegnącego po stolicy na tramwaj. Jego piątka w "teście" Gallupa: Learner, Achiver, Intellection, Relator, Harmony.